Dornova metoda je jemná manuální terapie, prováděná v dynamice svalového aparátu. To se děje volným a přirozeným pohybem za aktivní účasti pacienta.
Tímto pohybem se obchází svalová ochrana a je možná volná manipulace s klouby, kostmi a obratli. Navrácením kostí a kloubů na fyziologické místo se vyrovnává celková statika a dynamika.
DM je bezpečná terapie a zvířaty je velmi dobře přijímána.DM je vhodná pro psy jakékoliv velikosti a věku.
DM se může použít pro zdravé zvíře jako preventivní a kondiční ošetření- velmi vhodné pro sportovně aktivní psy jako jsou agility, lovečtí, canicrossoví, flyballoví psi a další.
Samozřejmě mohou být Dornovou metodou ošetřeni i zdraví psi, kteří nejsou sportovně aktivní z preventivních důvodů a zlepšení kondice pohybového aparátu a je vhodná také pro psy po úrazech v rámci rehabilitační péče, psy s dysplazií kyčelního i loketního kloubu, s degenerativním onemocněním páteře atd.

About the author

Zuzana Wildmannová administrator

Doporučený terapeut Dornovy metody pro zvířata a odborný konzultant Dornovy metody pro zvířata, zároveň také terapeut Dornovy metody pro lidi, respektive Osteodynamiky. Autorka projektu www.prvnipomocpropsy.cz a lektor seminářů první pomoci pro psy. V současné době student druhého ročníku Vyšší odborné školy zdravotnické v Praze v oboru Diplomovaný zdravotnický záchranář.

Leave a Reply