Psí posilovna : balanční cvičení pro psy na gymnastických míčích

Psí posilovna : balanční cvičení pro psy na gymnastických míčích

Zábavná forma posilování svalů psa a zvyšování kondice, zlepšení soustředění a propriocepce psa. Balanční cvičení je také vhodným doplňkem rehabilitace psa po úrazech a operacích.

gen__vyr_1788senso-polokoule

Balanční cvičení pro psy je velice populární v zahraničí, u nás si také získává stále větší oblibu.

Jedná se o cvičení na gymballech různého tvaru a velikosti, které pomáhá posilovat hluboký stabilizační svalový systém psa, zvyšuje jeho kondici, obratnost a propriocepci. Psy tato aktivita zpravidla nesmírně baví a zároveň je nesmírně unaví 🙂 Cvičení na míčích je pro psa velice fyzicky i psychicky náročné, takže je to ideální forma aktivity při nepříznivém počasí pro tréninky venku a nebo dlouhé vycházky.

 

Balanční cvičení lze využít jako:

 • zábavný trénink pro zvýšení fyzické kondice, motoriky a soustředění
 • zdravotní rehabilitaci psa
 • prevenci úrazů

Balanční-podložka-Spokey-Fitseat

Cvičení je vhodné pro :

 • psy všech velikostí a věku, s výjimkou štěňat do 6.měsíce ( malé štěně lze v rámci socializace na míč navyknout, ale není vhodné s ním na míčích cvičit)
 • psy s dysplazií kyčelního a loketního kloubu
 • rekonvalescenty po operacích
 • feny po porodu
 • sportovně využívané psy
 • dlouhohřbetá plemena psů a psy po operacích páteře

 

Lekce cvičení pro psy probíhá buď v malých skupinkách maximálně o čtyřech psech, nebo jako lekce individuální.
Rehabilitace psa probíhá pouze jako lekce individuální a vhodnost cvičení na míči je konzultována s ošetřujícícím veterinárním lékaře psa.

Kde cvičíme?

 • Praha – DOGaráž – K Sádkám 158, Praha Lahovice
 • Mariánské Lázně – Nákladní 522 – Fyzioterapie pro psy (bývalý zverimex ZOO Iguana)

 

physio-roll-40-x-65-cm-gymnic

Průběh lekce  a pravidla cvičení:

Před samotným cvičením majitel svého psa zahřeje a připraví jeho tělo na cvičení – warm up. Při prvních lekcích se klade důraz na postupné přivykání na balanční pomůcky různých typů a aby se pes naučil bezpečně na míč nastoupit a bezpečně se z něj dostat zpět na podlahu. Ve chvíli, kdy pes bezpečně zvládá základy balancování, postupuje se v učení dalších cvičebních úkonů na balonech.
Přístup ke klientovi a jeho psovi je individuální. Výcvik probíhá pozitivně, nenásilně  a během cvičení se hojně odměňuje pamlsky. V případě, že majitel svého psa bude trestat, zvyšovat na něj hlas a na míče se jej bude snažit dostat násilím ( tahání za obojek atd.), lekce pro něj okamžitě končí bez nároku na vrácení financí. Cvičíme podle možností jednotlivého psa, z hodinové lekce je cca 20-30 minut čistého času vyhrazeno cvičení na míčích, delší časový úsek cvičení není pro psa vhodný. V průběhu lekce je dostatek času na odpočinek psa, pochvaly a odměny, na vyvenčení mezi cvičením, a zejména na závěrečný cool down, zchlazení, zklidnění psa po cvičení- z lekce nikdo neodejde bez toho, aniž by toto svého psa. Trénink vždy končíme pozitivně- pejsek ukončí cvičení cvikem, který bezpečně ovládá a provede jej dobře. Trénink nekončíme tím, že pes z balonu seskočí a nebo cvik provede špatně jen proto, že uplynulo 60 minut. Čas pro lekci vyhrazený je orientační a může se buď zkrátit, při nadměrné únavě psa a nebo prodloužit, pokud potřebujeme čas na pozitivní zakončení cvičení.

Warm up- tedy rozehřátí před a cool down, zklidnění, zchlazení po je obsahem každé lekce a mým cílem je toto u majitelů psů naučit používat při jakékoliv fyzické aktivitě se psem.

Pokud máte reaktivního psa, který nesnese ostatní psy, prosím, buďte ohleduplní a objednávejte si lekce individuální. Pokud některý pes nebude pod kontrolou majitele, bude narušovat průběh lekce a nebo napadne jiného psa, lekce pro něj končí bez nároku na vrácení financí.
S sebou na skupinové cvičení budete potřebovat:

 • misku na vodu
 • deku, na které budeme se psem provádět strečink
 • pamlsky, které má pes rádpendel-ball-univerzalni-cvicebni-mic-togu

Ceny lekcí naleznete v ceníku služeb .
Rezervace termínů budou vypisovány prostřednictvím rezervačního systému a informace o cvičení lze sledovat také ve  skupiny facebookové skupině zde  a případné dotazy můžete směřovat na některý z uvedených kontaktů .

 

About the author

Zuzana Wildmannová administrator

Fyzioterapeut a rehabilitační pracovník malý zvířat (43-001-R), Doporučený terapeut Dornovy metody pro zvířata a odborný konzultant Dornovy metody pro zvířata, zároveň také terapeut Dornovy metody pro lidi, respektive Osteodynamiky. Autorka projektu www.prvnipomocpropsy.cz a lektor seminářů první pomoci pro psy. V roce 2022 úspěšně ukončila studium Vyšší odborné školy zdravotnické v Praze a stala se zdravotnickým záchranářem. Momentálně působí v pražské nemocnici na Urgentím příjmu a u soukromé zdravotnické záchranné služby. Tato profese je vedlejším koníčkem, stejně jako studium automechanického učiliště v dálkové formě. Autorka je majitelkou šestnácti a půl letého psa belgického ovčáka Agiho, pětileté stafbulky Kačenky a ročního belgického ovčáka Sabatona ( Tonyho).

Leave a Reply