Category Archive Nezaradené

Plavání se psem

Se začátkem léta přichází sezóna koupání psů v přírodních tocích. Mnoho majitelů psů nedočkavě horké letní teploty vyhlíželo už od jara, aby mohli se psem plavat kondičně a nebo v rámci rehabilitace psa. 
Plavání je pro psa i člověka skvělá pohybová aktivita, ale konkrétně u psa má plavání spoustu „ale“. 

DÉLKA PLAVÁNÍ A RIZIKO PŘEHŘÁTÍ 


Plavání je pro psa  fyzicky náročná aktivita. I pro člověka, pokud plave kondičně a nebo závodně. Pes se sice tváří, že by vydržel plavat nekonečně dlouho a majitel má pocit, že se pes ve vodě ochlazuje, takže je všechno v pořádku. 
Jenže pes se může během poměrně krátké doby přehřát i při plavání. Kvůli tomu, že plavání je fyzická aktivita, dochází při svalové práci ke zvyšování tělesné teploty. Díky tomu, že chladnější voda ochlazuje povrch těla psa dochází k vazokonstrikci (stažení) povrchových cév, takže se zvýší teplota tělesného jádra.  Při plavání pes nemůže využít svůj nejúčinnější ochlazovací mechanismus- dýchání s otevřenou tlamou a přehřátí na sebe nenechá dlouho čekat. 
Takže při aportování z vody i při kondičním tréninku se držte pravidla, že pes by měl plavat maximálně patnáct minut a potom několik minut odpočívat. 
Jak poznat přehřátého psa a jak mu poskytnout první pomoc se dočtete ZDE.

OTRAVA VODOU

Jakkoliv to zní hloupě a nebo nemožně, vodou se lze opravdu „otrávit“. Otrava vodou a nebo intoxikace vodou je takový lidový název pro hyperhydrataci. Tak jako někdo může zemřít v důsledku dehydratace, může zemřít v důsledku hyperhydratace.
U člověka je to následkem hloupých soutěží o tom, kdo vypije více vody:

(zdroj: zpravy.aktualne.cz)

U psa se taková nehoda  stane velmi snadno při hraní s kropicí hadicí a nebo automatickým kropičem vody. Při dlouhém aportování, kdy společně s hračkou pes spolkne i trochu vody se příhoda může stát také, stejně jako při chytání vlnek vody z paddleboardu a nebo loďky. 
Více o intoxikaci vodou se dočtete ve článku ZDE.

Dalším rizikem při dlouhém pohybu psa ve vodě je SYNDROM MRTVÉHO OCASU. O něm se dočtete více v tomto článku.

PLOVACÍ VESTA PRO PSA

Pro někoho je to nesmyslný výstřelek, protože přece každý pes umí plavat… 
Vesta má hned několik důvodů, proč ji vašemu psu na plavání pořídit:

– Ne každý pes je dobrý plavec. Některá plemena jsou obecně horší plavci z hlediska anatomické stavby, která nedovoluje psu dobře plavat – kratší krk, zavalité tělo a kratší nohy jsou pro plavání nevýhodou. Pes získá v plavání jistotu díky tomu, že jej vesta nadnáší. 

– Pokud pes plave kondičně a je vynikající plavec, tak i pro něj je vesta výhodou. Vesta drží tělo ve vodorovné pozici, takže pes zatěžuje rovnoměrně přední i zadní končetiny než bez vesty, kdy pes zatěžuje více přední končetiny.  A navíc vesta zvyšuje odpor- takže pes si víc „mákne“.  Pokud plave vedle paddleboardu a nebo lodi, můžete ho za poutko vesty na plavidlo z vody vyzvednout na pravidelné přestávky během tréninku. 

– Máte jistotu, že se pes neutopí. I sebelepší plavec se může unavit, chytit křeč do končetin a nebo být stržen spodním proudem. 

-Rehabilitační plavání  je také důvod k pořízení vesty. Opět platí, že vesta psa udržuje na hladině ve vodorovné pozici a pes plave rovnoměrně všemi čtyřmi končetinami. A to opravdu chcete, pokud se váš pes má dostat do kondice po operaci a nebo úraze. 

(www.nonstopdogwear.com)

 

JAKOU VESTU VYBRAT

Na trhu je k dostání nepřeberné množství vest. První kritérium, který je potřeba se řídit je udaná nosnost vesty a druhé je délka. Vesta nesmí zasahovat přes celá bedra  ke kořeni ocasu. Ocas je „kormidlo“ a rozhodně nemůže být překrytý částí vesty. Z pohledu fyzioterapeuta je ideální, když vesta dosahuje přechodu hrudní a bederní páteře a nebo do poloviny bederní páteře. Další kritérium je správná velikost- psu musí vesta sedět tak, aby nebránila pohybu končetin a  psa nikde netlačila. 
Vyhněte se prosím nákupu vesty od nekvalitních výrobců, kteří sice vyrábí vesty pro psy se žraločí ploutví na hřbetu, ale nemají ani ponětí o nutnosti kvalitního a funkčního střihu vesty a nutnosti poutka na nouzové vytažení psa z vody. Doporučuji výrobce Non-Stop a nebo Hurrta. 

A CO S MOKRÝM PSEM PO PLAVÁNÍ?

Nechat psa mokrého po vykoupání se může nehezky vymstít. Ostatně právě nevysušený pes a následná ošklivá blokáda v křížokyčelní oblasti mého psa mě před devíti lety přivedla na cestu fyzioterapie…. 
Pokud se váš pes jen tak smočí ve vodě, tak velmi pravděpodobně nepronikne voda úplně k podsadě. Ale pokud pes bude plavat delší dobu, bude promočený úplně. Pes s dlouhou srstí a podsadou schne mnoho hodin. Pes s krátkou srstí a bez podsady uschne relativně rychle. 
Pokud nechcete, aby delší aktivitu ve vodě váš pes odnesl zánětem močových cest, syndromem mrtvého ocasu, zapařenou kůží a nějakým super hotspotem, tak se psovi věnujte i po vykoupání. U psů sportovců a nebo v rekonvalescenci následující řádky platí dvakrát tolik!


– Psa po vykoupání vysušte ručníkem – za mě se fakt vyplatí investovat do ručníku z PVA materiálu, který také najdete pod názvem mokrý ručník, speed dry ručník a podobně. Na psy nepoužívám již nic jiného.

(www.surtep.cz)

 

– Osušeného psa pročesejte kartáčem, pokud má dlouhou srst a nebo srst s podsadou.

– Na psa s opravdu hustou srstí není ostuda vzít doma fén a pořádně vysušit. Opravdu věřte tomu, že pes s bohatou srstí a podsadou se zdá být suchý, ale jakmile zajedete prsty do podsady, zjistíte, že je podsada vlhká hodiny… Že se nic nestane? Nechte si na sobě po koupání vlhké plavky. ( Mimochodem u nás na urgentu Na Františku urologii nemáme, až budete shánět pohotovost se zánětem močáku 🙂 ). 


– Na vysušeného, vyčesaného psa můžete dát na urychlení uschnutí deku Back On Track Mesh. Odvádí vlhkost, srst se nezapaří a meshka je regenerační deka. Takže pro psy po kondičním a nebo rehabilitačním plavání je to opět bonus navíc. 


(www.dogfitness.cz)

 

 

Proč nepoužívat chladící vesty pro psy

Chladící vesta pro psa má svoje stoupence, kteří vestu pro psa používají a pak má svoje odpůrce. Mezi ultimátní odpůrce chladících vest pro psy patřím i já. 

Na úvod článku několik faktů k přirozeným termoregulačním mechanismům psa: 

🐾 Srst psa je důmyslný prostředek k udržení tepelného komfortu psa. Za předpokladu, že srst je s podsadou a je dobře udržovaná kartáčováním- majitel ji pravidelně zbavuje odumřelé srsti. V létě srst vytváří izolační vrstvu před slunečním zářením a teplem. Více o termoregulaci psa prostřednictvím srsti a o tom, proč nestříhat psa s podsadou se dočtete ve článku ZDE.

🐾Termická polypnoe. Zrychlené dýchání psa také udržuje v teplotním komfortu za předpokladu, že psa majitel nevláčí po rozpálených chodníkách a nebo nenechá psa běhat vedle kola po cyklostezce. Pokud pes dýchá horký vzduch ohřátý rozpáleným asfaltem, opravdu se moc neochladí. Každopádně se pes prostřednictvím zrychleného dýchání ve frekvenci až 220/min ochlazuje prostřednictvím evaporace z povrchu sliznice tlamy a dýchacích cest v dutině nosní. Značně znevýhodněna jsou plemena s kratší nosní částí lebky- brachycephalická plemena jako boxer, stafbul, mops, buldoček, čivava, opičí pinč a podobně. 

🐾Pes se nepotí tak, aby ho pot ochlazoval. Letos se začal šířit mýtus o tom, že pes se ochlazuje pocením tlapek. Ano, pes má na tlapkách potní žlázy. Ty ovšem slouží k zvlhčování povrchu polštářku a lepší přilnavosti k povrchu. Rozhodně nemá pocení tlapek zásadní vliv na ochlazení psa.

🐾Přirozené chlazení psa: Pes vyhledá chladné místo, popřípadě louži s bahnem (jako autorky stafbulí prasátko) a chladí si břicho a vnitřní stranu stehen. Proč? Dochází k ochlazování krve ve velkých cévách – hrudní, břišní aortě, dolní duté žíle, stehenních tepnách, cévní pleteni střev a krvi ve velkých zásobárnách krve- v játrech a slezině. Sekundárně se pak ochlazuje zbytek těla. Samozřejmě dochází k chlazení měkkých tkání na končetinách a břiše. Příroda to dobře vymyslela…

 

A PROČ NEPOUŽÍVAT CHLADÍCÍ VESTU?

❗️Při použití chladící vesty psu chladíme záda, velké svalové skupiny pažního pletence, a hrudníku. Toto je absolutně v rozporu s přirozenými ochlazovacími mechanismy psa. Navíc hrozí prochladnutí a následná bolestivost svalů. 

❗️ U psů s artrozou a nebo spondyloartrozou může chladící vesta zvyšovat bolestivost postižených kloubů a snižovat jejich mobilitu.

❗️U delších vest hrozí nachlazení ledvin, močového měchýře a u psů prostaty.

❗️ Pes je závislý na rozhodnutí člověka, že teď se bude chladit. To, že pes chladící pomůcky často ani používat nechce dokladuje fakt, že většina psů nevyhledává ani ležení na chladících podložkách. Každopádně pes by měl rozhodovat sám, kdy se chce chladit a jak dlouho – což je možné jen nabídnutím chladící podložky. 

CHLADÍCÍ VESTA A SPORT

Bohužel se začal šířit trend používání chladících vest při sportu. V první řadě mi přijde absolutně zcestné sportovat se psem v teplotách, při kterých je nutné psa chladit, aby se nepřehřál. A v druhé řadě je použití chladící vesty při sportovní zátěži absolutní nepochopení fyziologie pohybového aparátu. 

Před fyzickou zátěží psa (koně, člověka…) je nutno provést krátkou a dynamickou rozcvičku známou jako warm up. Tedy rozehřátí. Warm up má několik benefitů pro tělo psa:

🐾 Připravujete psychicky psa na nadcházející aktivitu. Pokud se rozcvička před výkonem stane běžnou rutinou, pes se během rozcvičky natěší na následnou aktivitu, zkoncentruje se a psychicky připraví na požadovanou práci. 

🐾 Zahřáté svaly minimalizují zranění. Znáte to. Ráno vstanete z postele a jste celí ztuhlí. Jakmile se trošku rozhýbete, jste o poznání mobilnější. Tak stejně u psa. Svaly, které nejsou zahřáté vykonávají pomaleji svou práci, svalová vlákna reagují pomaleji. Jakmile se ke svalům dostane více krve a kyslíku, zvýší se tělesná teplota vzniklá svalovou prací svaly jsou aktivnější, pružnější a připraveny na svalový výkon.

🐾 Rozcvička zvýší tepovou a dechovou frekvenci. Tím pádem se zvýší průtok krve cévami a zvýší se přísun kyslíku. To znamená více výživy i pro buňky svalů, které mají z čeho čerpat na následný výkon.

Pominu fakt, že hodně „profesionálních“ kynologů začíná aktivitu se psem ihned po vytažení psa z kenely a nebo auta. To je úplně jiná a hodně smutná kapitola. 

Ale pokud majiteli psa přijde logické, že na výkon zvířete potřebujeme zahřáté svaly a  roztažené fascie, aby tělo mohlo podat maximální výkon, kde je prostor pro CHLAZENÍ SVALOVINY PŘI SPORTOVNÍM VÝKONU???

Zvýšení tělesné teploty je přirozený mechanismus způsobený svalovou prací. A zase – příroda to tak vymyslela. Jen člověk je tak blbej, že zvíře žene do extrémních výkonů v extrémním počasí a myslí si, že to zachrání tím, že na psa obleče chladící vestu. 
JE TO ABSOLUTNĚ KONTRAPRODUKTIVNÍ VĚC. 
Místo, aby svaly pracovaly zahřáté, cévy byly roztažené a tím byl zajištěn maximální průtok krve pro zajištění přísunu živin a kyslíku uděláme to, že cévy na povrchu těla se chladem stáhnou, svalová vlákna se chladem stáhnou také. Toto jsou ideální podmínky pro zranění svalů, vazů a nebo šlach. 

Vím, že článek se nebude líbit výrobcům chladících vest určených pro sport se psem, profesionální canicrossaře a mushery, kteří tak zastávají a propagují používání chladících vest při sportu.

Já ale kopu za welfare zvířat a zdravý rozum. Sport se psem je super. Výkony, které dokážou psi podávat jsou mnohdy opravdu extrémní. Stojí to za to? 
Sport se psem už není pro zdraví, ale spíše o zdraví… 

Užívejte krásné léto a vězte, že tréninky v horkém létě a ohromující výkony nejsou víc než pohoda a zdraví psa….

 

 

 

Provozovna Aš

 

 

Po dvou letech bude znovu otevřena provozovna v Karlovarském kraji. Se psy mě budete moci navštěvovat v Aši od července 2022. 

Adresa nové provozovny je SKŘIVÁNČÍ 50, AŠ (Psí salon Daisy)

 

 
Při návštěvě vás žádám o následující: 

  • Psy mějte vždy na vodítku.
  • Nenechte močit svého psa na fasádu budovy! Exkrementy po svém psu uklízejte. 
  • NEVSTUPUJTE DO BUDOVY BEZ VYZVÁNÍ- po příchodu volejte na můj telefon – přijdu si pro vás. 

PARKOVÁNÍ: 
Vedle domu s provozovnou je dvorek, kde můžete zaparkovat kdekoliv. Autem neblokujte vjezdy do garáží ani vrat. 


Termíny terapií září- listopad 2023: 

září 25.9. 26.9.    
říjen 23.10. 24.10.    
listopad v přípravě      
         

Na termíny se můžete objednat telefonicky a nebo e mailem. 

CBD olej pro psy

Produkty Zelená Země pro zvířata jsou v prodeji v provozovně. CBD olej této značky je schválený veterinární přípravek.

K čemu se CBD olej používá?

CBD olej:
🐾 pomáhá mírnit záchvaty epilepsie
 
🐾 zmírňuje stres – vhodné pro psy se separační úzkostí, bázlivé
 
🐾 vhodné pro psy, kteří se bojí bouřek, ohňostroje
 
🐾 tlumí bolest a urychluje regeneraci
 
🐾 zvýší vitalitu starého psa a zlepšuje buněčný metabolismus
 
CBD olej má pozitivní účinky u psů s degenerativními změnami pohybového aparátu jako jsou:
 
🐾 dysplazie kloubů
 
🐾 Spondyloartroza páteře
 
🐾 osteoartróza
 
🐾 urychluje regeneraci po operačních zákrocích
 
 
V provozovně zakoupíte tyto produkty:
 
CBD olej 5%  10 ml – 690 Kč
CBD olej 2% 10 ml – 590 Kč
 
Konopný olej 500 ml – 239 Kč
Konopný pamlsek pro psy 100 g – 120 Kč
Konopné otruby 1 kg – 50 Kč
Konopné pokrutiny 1 kg – 60 Kč
Konopná mast pro zvířata 12 ml – 79 Kč
 
 
zdroj: www.zelenazeme.cz
 

Enterozoogel


EnteroZOO 100g – 250 Kč

EnteroZOO 10g – 35 Kč

 Je střevní adsorbent obsahující organický křemík a čistou vodu. Je to unikátní sloučenina, která na sebe dokáže vázat nejen škodlivé látky, ale i alergeny a patogeny, které následně odvede stolicí z těla zvířete ven. Tím může během poměrně krátké doby pomoci vyřešit zdravotní potíže v případě průjmu různého původu, problém s trávením a střevních potíže.

zmírňuje průběh otrav, průjmů a alergií

snižuje škodlivé účinky při léčbě antibiotiky

zlepšuje kondici a odolnost zvířete

urychluje hojení poranění

zdroj: enterozoo.eu

Provozovna PRAHA (Roztoky u Prahy)

Adresa  provozovny je  NÁDRAŽNÍ 21, ROZTOKY U PRAHY.

Vchod je přímo z ulice, společný s butikem s oblečením – dveře vlevo

POZOR- VZHLEDEM K UZAVŘENÍ PARKOVIŠTĚ U NÁDRAŽÍ JE V OKOLÍ PROVOZOVNY ZTÍŽENÉ PARKOVÁNÍ – záchytné parkoviště naleznete v ulici Tiché údolí 2318. 

Pokud používáte navigaci WAZE, dovede vás přímo ke vchodu, pokud zadáte Fyziopes.cz – fyzioterapie pro psy. To samé umí i Google navigace po zadání Fyzioterapie, rehabilitace a Dornova metoda pro psy a koně.

Doprava
Autem:  Ulice Nádražní navazuje na příjezdovou komunikaci z Prahy. Za viaduktem první velkou křižovatku projedete rovně a hned za křižovatkou je zelenomodrý bytový dům, v přízemí jsou bílé plastové dveře se dvěmi výlohami.
Parkování je bezplatné v ulici a nebo dole u zámku, případně na parkovišti u křižovatky. V dopoledních hodinách bývá často plnější, v pozdně odpoledních hodinách zaparkujete pohodlně.

MHD:

Příměstský vlak z Libně-Holešovic- Masarykova nádraží-Podbaby-Sedlece (a nebo Kralup-Dolan-Řeže). Zastávka Roztoky u Prahy. Z nádražní budovy dojdete k přechodu pro chodce, přejdete, projdete kolem kavárny doleva cca 100 m k zelenomodrému domu. Od přechodu je již vidět vchod s výlohami. Viz foto.
Autobus– linka 340/350 z Vítězného náměstí- zastávka Roztoky-Nádražní. Pár metrů naproti zastávce je Nádražní 21. Viz foto.

Nevstupujte prosím bez vyzvání- je možné, že pokud přijdete dřív, v provozovně bude jiný pes.
MĚJTE PSA NA VODÍTKU. VCHOD JE SPOLEČNÝ PRO BUTIK A MOU PROVOZOVNU A NEBUDU ŘEŠIT STÍŽNOSTI NA POBÍHAJÍCÍ PSY V BUTIKU.
Jen prosím nevyžadujte ošetření dříve než ve sjednaný čas. Pokud jste přijeli dříve, vedle provozovny je kavárna KOFÍÍÍ, kde jste vítáni i s vaším (vychovaným psem), případně můžete zavítat na vycházku do okolí- Svojsíkovy sady jsou kousek z Nádražní ulice (směr Tiché Údolí).

Proč stříhat psovi drápy

Dlouho jsem přemýšlela, jak sepsat problematiku (ne)stříhaných drápů psa, než jsem našla zahraniční názorný zdroj, který využívám ve svém článku pro lepší názornost. 
Drápy psa jsou mnoha majiteli opomíjená část těla, přestože většina majitelek úzkostlivě dbá o stav svých „drápků“, na svého psa většinou v tomto směru zapomíná a nebo péči vede do bizarního extrému. Věděli jste, že existuje speciální lak na psí drápy? 



Trocha anatomické teorie k lepšímu pochopení…

Pes má na předních končetinách pět prstů (první prst je zakrnělý, většinou s normálně vyvinutým drápem). Na zadní končetině má pes čtyři prsty. U některých plemen se vyskytují paspárky a nebo dvojité paspárky, které jsou plemenným znakem například u beauocerona. Největší styčná plocha tlapy psa je metatarzální polštářek, přičemž prsty psa se při pohybu aktivně dotýkají země také. Pes jimi vyrovnává nerovnosti terénu a aktivně je zapojuje při chůzi po nestabilním podloží. Prsty jsou také aktivně zapojované při odskocích a doskocích. To samé s prsty dokázal člověk v době, kdy nenosil boty. A dokáže to i dnes, když boty nenosí – aktivní barefootisti dobře ví, jak moc jsou prsty v pohybu v terénu zapojovaná část končetiny přesto, že jsme ploskochodci. 
Každý prst sestává z několika článků tvořenými spěnkovou kostí, korunkovou kostí a kostí drápovou. Na drápovou kost se upíná dorzální drápový vaz, společný natahovač prstů a hluboký ohybač prstu, ve kterém je navíc ještě uložena střelková kost, což je malá sezamská kostička. Na drápové kosti je samotný dráp, na jehož povrchu je rohový toulec drápu. Polštářky prstů jsou tvořeny podkožním vazivem a na jejich povrchu je polštářek z bradavkovité rohoviny. Na polštářcích se nachází potní žlázy, které neslouží k ochlazování psa, ale zvlhčení povrchu tlapky, což zajišťuje lepší přilnavost k povrchu. 

Ve chvíli, kdy má pes dráp přerostlý, mění se sklon článků prstů psa, dochází k vychylování osy prstu a tím změně postoje končetiny. Výsledkem je  přetěžování vazů prstů a následně vazů a svalů distální části končetin a vzniká špatný pohybový vzorec. Pes přenáší těžište více na metatarzální polštář, aby odlehčil prstům.  Často najednou pes začne kulhat a nikdo neví proč…

U přerostlého drápu je navíc mnohem větší pravděpodobnost, že si pes dráp někde utrhne a to nechcete. Psa to bolí, hodně to krvácí a vy pak po nocích vypisujete na facebook do psích skupin co jako máte dělat, že psovi visí dráp  a hrozně to teče. 
Další věc je ta, že pokud máte psa v bytě, kde je hladká podlaha a pes má přerostlé drápy, tak mu to klouže. Hodně. Pokud teda opomenu zničenou podlahu, ničíte si psa. 



Další samostatná kapitola je o tom, že majitel není schopen naučit svého psa od štěněte, že se mu drápy stříhají (kouká se mu do tlamy, do uší, občas se musí někde položit a nechat prohlédnout atd..), takže většina majitelů sice ví, že jejich pes má přerostlé drápy, ale když on prostě nemá to stříhání drápů rád.. Potom obrážejí se psem nejrůznější salony a veteriny, drápy se stříhají tak, že na psovi leží čtyři lidi a je z toho úplně zbytečná komedie  a stres pro psa (a personál). 

Frekvence stříhání a jak stříhat? 

Rozhodně nestačí jednou za rok oprášit kleště na nehty a mít pocit, že povinnosti bylo učiněno za dost. Zároveň nelze říct, jak často. Pohybově aktivnější psi budou potřebovat drápy stříhat méně často než pes, který dvakrát denně obejde panelák po trávě. Starý pes s artrozou, který má pohybový vzorec změněn bude mít drápy buď obroušené až na lůžko a nebo naopak přerostlé.  Takže drápky pravidelně kontrolujte a průběžně zkracujte. Na trhu je bezpočet typů kleští na drápy a alternativou je bruska na psí drápy, která dobře poslouží u psa, který má hysterický záchvat při pohledu na kleště. Každopádně i broušení bruskou je potřeba psa naučit postupně a co nejvíc pozitivně, nebo bude mít hysterický záchvat při pohledu na kleště a při pohledu na brusku 🙂 . 

  • dráp střihejte podle obrázku níže (v modré linii)
  • drápy stříhejte po malých kouscích, abyste zamezili narušení drápového lůžka. Pokud ve středu ustřiženého drápu vidíte černý bod, dráp více nestříhejte. Jedná se o začátek drápového lůžka.
  • správně zastřižený dráp by se neměl dotýkat podlahy, ale přibližně dva milimetry nad zemí
  •  pokud se na stříhání drápů necítíte, navštivte veterináře a nebo psí salon
  • drápy kontrolujte pravidelně alespoň 1x měsíčně a případně zastřihněte nově dorostlou rohovinu. Pokud necháte drápy přerůstat, začne se prodlužovat i drápové lůžko.
  • při terapiích stříhám drápy automaticky v provozovně, pokud je to potřeba





    Zdroj obrázků: Educational Dog Memes

 

 

 

 

Opatření ohledně Covid-19

Vážení zákazníci, 

 od 27.4. je provozovna opět otevřena.


Vzhledem k akutální situaci s pandemií koronaviru a nařízení vlády jsem nucena přistoupit k těmto opatřením: 

  • Na terapii smí být v provozovně přítomen pouze pes a jeho majitel. Navštěvujte provozovnu prosím bez dalšího doprovodu (včetně dětí).
  • Dle platného nařízení vlády vstupujte do provozovny se zakrytými ústy a nosem.
  • Vyhrazuji si právo odmítnout ošetřit psa majitele, který jeví známky jakéhokoliv respiračního onemocnění.
  • Provozovna je pravidelně po každém návštěvníkovi vytřena desinfekčním prostředkem v koncentraci bezpečné pro zvířata. Na terapie choďte přesně na čas, není možné ošetřit psa při vašem dřívějším příchodu, mezi terapiemi probíhá úklid. 
  • V provozovně je pro vás k dispozici desinfekční roztok na ruce. 

 

PetExpert-všeobecné zvířecí pojištění -informace pro klienty

Jsem partnerem PetExpert-všeobecného zvířecího pojištění.

Pokud máte zvíře pojištěné na úraz a nebo nemoc u této společnosti v programu PREMIUM, můžete čerpat pojistný limit právě na nadstandartní služby jako je rehabilitace, akupunktura a podobně.

Pokud jste klienty PetExpertu a přejete si čerpat pojistný limit na mé služby, připravte si s sebou číslo Vaší pojistné smlouvy, abychom mohli službu online přenést do systému pojišťovny.
Služby lze využívat na stavy po nemoci a nebo úrazu, nikoliv na preventivní a kondiční ošetření psa.

Informace o pojištění naleznete na webu http://www.petexpert.cz

Seminář péče o pohybový aparát psů ve sportovní zátěži

Seminář pro majitele sportujících psů, kteří chtějí umět o svého sportovce správně pečovat a předcházet tak mnoha sportovním úrazům, snížení výkonu a předčasnému ukončení sportovní kariéry.
Málokdo z majitelů sportujících psů ví, že psa je před výkonem potřeba zahřát, po výkonu naopak zchladit a zajistit tepelný komfort a zabránit prochladnutí. Běžný obraz totiž je, že majitel vytahne psa z auta, kenely, kotce, pes odkouše kolo obran a jde ihned do auta, kenelu a nebo kotce. Pokud chcete vědět, jak se správně o čtyřnohého sportovce starat, seminář je určen právě vám.

Obsah semináře :

 

  • Základ anatomie psa- orientace v topografii
  • Warm up a cool down + strečink
  • Balanční cvičení pro psy na balančních pomůckách
  • Dornova metoda pro psy – přednáška, ukázka
  • Masáže psů – úvod do masážních technik, indikace, kontraindikace, uvolnění fascií zad psa
  • Péče o psa- oblékání, chlazení, obojek vs. postroj
  • Sportovní úrazy – první pomoc při úrazech při sportu
  • Fyzioterapie pro sportujícího psa- přednáška

 

Termíny :

2.2. 2019 České Budějovice – Výstaviště – hala H – přihlášení mailem na email sarka@ozzoteam.cz

28.4. 2019 Tachov – Psí škola v pohybu, Mýto – PŘIHLÁŠENÍ ZDE

květen 2019 – Praha – bude upřesněno