Seminář péče o pohybový aparát psů ve sportovní zátěži

Seminář péče o pohybový aparát psů ve sportovní zátěži

Seminář pro majitele sportujících psů, kteří chtějí umět o svého sportovce správně pečovat a předcházet tak mnoha sportovním úrazům, snížení výkonu a předčasnému ukončení sportovní kariéry.
Málokdo z majitelů sportujících psů ví, že psa je před výkonem potřeba zahřát, po výkonu naopak zchladit a zajistit tepelný komfort a zabránit prochladnutí. Běžný obraz totiž je, že majitel vytahne psa z auta, kenely, kotce, pes odkouše kolo obran a jde ihned do auta, kenelu a nebo kotce. Pokud chcete vědět, jak se správně o čtyřnohého sportovce starat, seminář je určen právě vám.

Obsah semináře :

 

  • Základ anatomie psa- orientace v topografii
  • Warm up a cool down + strečink
  • Balanční cvičení pro psy na balančních pomůckách
  • Dornova metoda pro psy – přednáška, ukázka
  • Masáže psů – úvod do masážních technik, indikace, kontraindikace, uvolnění fascií zad psa
  • Péče o psa- oblékání, chlazení, obojek vs. postroj
  • Sportovní úrazy – první pomoc při úrazech při sportu
  • Fyzioterapie pro sportujícího psa- přednáška

 

Termíny :

2.2. 2019 České Budějovice – Výstaviště – hala H – přihlášení mailem na email sarka@ozzoteam.cz

28.4. 2019 Tachov – Psí škola v pohybu, Mýto – PŘIHLÁŠENÍ ZDE

květen 2019 – Praha – bude upřesněno

 

About the author

Zuzana Wildmannová administrator

Fyzioterapeut a rehabilitační pracovník malý zvířat (43-001-R), Doporučený terapeut Dornovy metody pro zvířata a odborný konzultant Dornovy metody pro zvířata, zároveň také terapeut Dornovy metody pro lidi, respektive Osteodynamiky. Autorka projektu www.prvnipomocpropsy.cz a lektor seminářů první pomoci pro psy. V roce 2022 úspěšně ukončila studium Vyšší odborné školy zdravotnické v Praze a stala se zdravotnickým záchranářem. Momentálně působí v pražské nemocnici na Urgentím příjmu a u soukromé zdravotnické záchranné služby. Tato profese je vedlejším koníčkem, stejně jako studium automechanického učiliště v dálkové formě. Autorka je majitelkou šestnácti a půl letého psa belgického ovčáka Agiho, pětileté stafbulky Kačenky a ročního belgického ovčáka Sabatona ( Tonyho).

Leave a Reply